POHÁR PLEMEN 2021


Pořadatel :    11 ZBK

Typ akce :     Závod

Místo :  Areál roty Boří les

Startovné : 500 ,- Kč / psovod

Datum začátku:  So  27.11.2021 - 09:00

Datum konce:    So - 27.11.2021

Uzávěrka:          So - 8.11.2021 drobné změny jako výměna členů v družstvu povoleno přes uzávěrku


Vedoucí akce: Miloslav Mazálek

Telefon na vedoucího akce : +420 774 505 904

Mail na vedoucího akce : mazalekm@seznam.czTato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Doplňující informace: Přihlášky zasílejte nejlépe v kompletní sestavě tříčlenného družstva složeného z jednoho plemene (sutina, plocha, poslušnost). Po zaplacení startovného na účet č. 2055788359/0800 bude vaše přihláška platná. Na soutěž budou  nastupovat pouze kompletní družstva jednotlivých plemen, (startovat mohou i psi bez PP , ale musí svým vzhledem odpovídat standardu daného plemene). Konečné složení družstev je plně v kompetenci pořadatele.Přihlásit se může psovod se psem bez omezení stupně zkoušky. Zkouška ZZZ není nutná.

Propozice závodu

příjezd závodníků do 07:50 hod

prezence: 07:30-08:15hod

slavnostní nástup 08:45hod

start závodu:09:00hod

Disciplíny závodu: poslušnost dle ZZP1, speciál dle ZZP1 a speciál ZTV1.

Tříčlenné družstvo jednoho plemene soutěží na poslušnosti,v sutině a v plošném vyhledávání. Členové družstva se dohodnou dopředu a před losováním nahlásí, který člen družstva na jakou disciplínu nastupuje. Pořadí závodníků pro jednotlivá stanoviště určí los při prezentaci.

HÁRAVÉ FENY je nutné hlásit předem. O  této skutečnosti neprodleně informujte vedoucího závodu. Nejpozději do zahájení prezentace. Startovní číslo ve zvolené kategorii Vám bude přiděleno pořadatelem. K prezentaci v tomto případě přijďte bez psa.

Závod bude probíhat v intencích národního zkušebního řádu SZBK dle ZZP1 a ZTV1 bez zápisu zkoušky. Pořadatel neručí za škody způsobené psem, ani za jeho ztrátu, zranění či uhynutí v průběhu zkoušek, psovod je povinen  mít uzavřeno pojištění viz všeobecná ustanovení NZŘ SZBK. Při prezenci bude mimo jiné provedena kontrola platnosti povinného očkování !

Pořadatel má právo, po naplnění kapacity odmítnout přihlášku. O tomto svém rozhodnutí musí informovat psovoda nejpozději 10 dnů před konáním závodu.

Příjezd závodníků je možný v pátek od 16:00 hod. Trénink poslušnosti je možný v pátek po rozestavení překážek do soboty do 08:00 bez použití pamlsků. Na sutiny a do budovy je zákaz vstupu – bude umožněno v sobotu a neděli po ukončení závodu.

Prostor pro příjezd a parkování je stanoven v přiloženém plánku na druhé straně

Souřadnice místa závodu jsou u přiloženého plánku

Ukončení závodu asi v 17:00 hod. Po ukončení závodu je možno přespat v areálu ve vlastních stanech. Stany je možno postavit v místě parkování nebo po ukončení závodu v prostoru poslušnosti. Pokud chcete místo na stan, rezervujte si místo na emailu vedoucího akce. Odjezd nejpozději v neděli dopoledne.

Závod Pohár plemen pořádá Jihomoravská brigáda z pověření Svazu záchranných brigád kynologů ČR a je pojat jako setkání psovodů zabývajících se výcvikem záchranných psů. Psovodi soutěží v tříčlenných družstvech se psy stejného plemene. Soutěží se o to, které družstvo s daným plemenem bude nejšikovnější a je to taky částečný přehled plemen vhodných k tomuto výcviku.

sponzoři závodu: ,  Jihomoravský kraj a Lesy ČR, které poskytly areál k výcviku a pořádání závodů záchranných psů. Button Creative -zakázková výroba dekorací a chovatelských potřeb, Mija Autocentrum - prodej a servis vozidel Subaru,  Blue sky service -letecká škola, Tomáš Svoboda – fotograf, Coucou – občerstvení a stavební firma Plus s.r.o.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontakt na tiskového mluvčího brigády – pro  sponzory a media.

Ing. Jan Zoňa

mob.+420603505966

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript