Výcviková zpráva Jihomoravské brigády SZBK ČR  za r.2013

Tento rok jsme zahájili zátěžovým výšlapem 10 km, přes Javořinu na bývalou pohraniční posádku, kde jsme si po krátkém odpočinku z výšlapu udělali vyštěkání ve zbylých sutinách a poté se opět vydali zpět dalších 10 km na naši základnu Vápenky. Jinak jsme se scházeli většinou každou poslední sobotu v měsíci.V červnu jsme pořádali BOHEMIA CUP ve Velké nad Veličkou kde nás reprezentovali v kategorii RH TB - E. Káčerková 5.místo (bez limitu) a J.Ryšavá 6.místo (taky bez limitu).V červenci naše brigáda absolvovala tábor na Jihočeském Spáleništi, kde jsme společně se Zlínskou Brigádou cvičili jak v sutinách, tak v lese, nebo na stopách. Tábor jsme zakončili zkouškou ZZP2, kterou zvládli všichni naši nastoupení psovodi - J. Klepáč, O. Gulda, J.Ryšavá, A.Pokorná. Z táboru se také se splněnými zkouškami vrátil P. Svoboda, který zvládl 3 stopařské zkoušky a to ZZS1,ZZS2 a RH-F A. Podzim jsme taky zakončili zkouškami a to ZZZ- M.Obořilová,E.Káčerková, Y.Rumpíková,  ZZP1 R.Polák.

V tomto roce nás nejčastěji reprezentoval O. Gulda, který se zúčastnil v květnu INTER CUPU HUMANITY, kde splnil limit v kategorii RH -FL B splnil limit a skončil na 4. místě, pak pokračoval v červnu  BOHEMIA CUPEM, kde opět v kategorii RH- FL B taky splnil a skončil zase na 4.místě. V srpnu absolvoval Český pohár ZTV2, kde splnil limit a jak jinak než , že skončil  opět na 4.místě. Na Mistrovství světa v JIJMEGENU se držel dobře, se splněným limitem skončil na 19 místě a v družstvech na krásném 5 místě. Budu pokračovat dalšími úspěchy našich členů – E.Káčerková Bohemia Cup RHWB 3.místo,v září vyjeli O.Gulda, J.Klepáč, J.Ryšavá hájit naše barvy na výběrový závod na Spáleniště, kde se J.Klepáč umístil na 2. místě a O.Gulda na 4.místě a tím si zajistili účast na MR v sutinovém vyhledání v Žatci, Jitce unikl postup o jedno místo. Na samotném MR tedy  startoval Ondra, Honza a P.Svoboda, který měl zajištěný postup z předešlého roku a pro jeho i naše potěšení si s Lexikem vybojoval úžasné 2.místo, Ondra skončil opět na 4. místě, Honza na 11.místě.   V říjnu nás taky reprezentovali Ondra a Jitka ve srovnávacím závodě který se konal ve Vlkoši  u příležitosti otevření nového trenažeru, kde naše družstvo skončilo s přehledem na 1. místě.

Dovolte, abych Vám všem kteří se účastní pravidelně výcviku, nebo reprezentují naše barvy, poděkovala za dosažené výsledky a můžu být hrdá, že vás mám v týmu. Výsledky mluví za vše.

Alena Pokorná, výcvikář JMBSZBK

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.