Letní výcvikové soustředění Jihomoravské brigády


Jak už se stalo tradicí vyrazili členové brigády na výcvikové letní soustředění. Díky podpoře Jihomoravského kraje v rámci projektu NNO jsme si tak jako každý rok pronajali výcvikové středisko Spáleniště v Jižních Čechách. Na toto středisko jezdíme pravidelně, protože poskytuje nejen dobré zázemí, ale především dva kvalitní sutinové trenažery.

Několik našich členů se připravuje na splnění  atestu MV v sutinovém a plošném pátrání. Součástí výcvikového programu bylo přezkoušení a to zkouškou terénního vyhledávání 2. stupně. Tato zkouška je součástí kvalifikačních požadavků psovodů SZBK ČR. Posuzováním byl pověřen mistr sportu Zdeněk Čmejrek rozhodčí SZBK ČR. Součástí přezkoušení a školení byla provedena přednáška o chování pohřešovaných osob. Lektorem této přednášky byla Petra Svobodová ze záchranné brigády ústeckého kraje. Průběh reálných pátrání a specifika chování lidí s různými důvody a poruchami chování, byly zajímavé a poučné.

Další zajímavou přednášku o požadavcích na psy a psovody, kteří se připravují na atesty MV na téma „Náročnost a posuzování atestů“ a „Chování a postup psovodů na místě zásahu“ nám připravil pan Michal Sitte člen odborné kynologické komise MV.

Do výcviku se taky plně zapojili i naši čtyřnozí junioři. Jejich nadějné výkony je předurčují, aby v nejbližší době nastoupili na vstupní zkoušky a tak zahájili svoji kariéru záchranného psa.

Velké poděkování patří výcvikáři brigády Janu Klepáčovi za organizaci a logistické zajištění soustředění. Poděkování patří i vedoucím družstev Miloši Mazálkovi a Veronice Zemanové za neutuchající elán se kterým se po celý týden věnovali členům brigády. A v neposlední řadě Jihomoravskému kraji bez jehož podpory bychom si nemohli pronajmout vysoce specializovaný areál Spáleniště. Lze jen doufat, že podobné středisko vznikne i na Moravě a nám odpadne několikahodinové cestování.

Podpořeno projektem Jihomoravského kraje

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.