Pohár plemen 2020


Letošní Pohár plemen se konal 20. 6. 2020 na trenažeru IZS Poštorná. Jedná se o tradiční závod, v němž mezi sebou poměřují síly tříčlenné týmy psovodů a psů stejného plemene ve třech disciplínách – výcviku poslušnosti, pátrání v sutině a plochách.

V tomto roce bylo nahlášeno 13 družstev z celé ČR a Slovenska. Posuzování se zhostil sbor rozhodčích ve složení: hlavní rozhodčí Ms. Zdeněk Čmejrek posuzující poslušnost, Pavel Svoboda, který hodnotil sutinové vyhledávání, a Michal Svoboda jako rozhodčí v plochách.

Členové Jihomoravské brigády se na soutěžní víkend sjeli již v pátek odpoledne, aby doladili poslední detaily závodu a přivítali první závodníky. Sobotního rána nás probudil hustý déšť, přesto byl závod v 9:30 úspěšně odstartován a všechno běželo jako po másle. Dramatičnost soutěže ještě zvýšilo samostatné rozlosování soutěžního pořadí pro každou disciplínu zvlášť, takže do poslední chvíle nebylo jasné, který tým získá v konečném součtu nejvyšší počet bodů. Příznivci kynologie, kteří se nepřijeli podívat přímo, mohli celý závod sledovat stejně jako loni prostřednictvím online přenosu. I přes náročné podmínky způsobené nepřízní počasí všichni závodníci usilovně bojovali a rozhodčí s pomocníky udrželi výbornou soutěžní atmosféru až do samotného konce. A za to všem patří velký dík.

A jak to všechno dopadlo? Zlatou příčku obsadilo družstvo Holandských ovčáků (psovodi Karel

Kleiber, Jarmila Černá, Dagmar Kopencová), na druhém místě skončilo družstvo Německých ohařů

(psovodi Pavel Málek, Veronika Ciesaríková, Regina Samlíková) a třetí pozici vybojovalo družstvo Německých ovčáků (psovodi Alena Pětrošová, Jana Baxová, Dagmar Hňoupková). Zvlášť byli také vyhlášeni vítězové jednotlivých disciplín, jimiž se stali Karel Kleiber v plošném vyhledávání, Iveta Matzenauerová v sutině a Jarmila Černá ve výcviku poslušnosti. Gratulujeme!

Velké poděkování patří I našim partnerům, bez kterých by se závod uskutečnit nemohl. Jsou to Subaru Mija, Stavební firma Plus, Jihomoravský kraj, papírnictví Jindřiška Nohelová, Button Creatice s.r.o. , Lesy ČR, CR net a fotograf Tomáš Svoboda, který celou akci dokonale zdokumentoval.

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.