Mlýnky

Víkend 22.-23.června  patřil plánovanému vodnímu a plošnému cvičení  na vodní nádrži Mlýnky u Strážnice. Výcviku se zúčastnilo 10 členů naší brigády. Ubytování a strava byla zajištěna v chatkách penzionu Jana. Bohužel horké a slunečné dny naším příjezdem skončily a v sobotu ráno nás uvítal déšť a chladné počasí. Proto jsme plánované dopolední cvičení na vodě přesunuli do hodin odpoledních, kdy jsme doufali, že se počasí zlepší. Dopoledne jsme se rozdělili do dvou družstev a v lese potrénovali vyhledání osob podle úrovně a potřeb jednotlivých psů. Výcvik jsme neomezovali pouze na hledání figurantů, ale někteří  z nás poprvé vyzkoušeli práci se specifickými pachy v ploše. Psi se tohoto úkolu zhostili nad očekávání dobře. V náročném terénu jsme kromě dovedností psů ověřili i fyzičku psovodů.

Ani odpolední bouřky nepřály cvičení u vody a tak si družstva vyměnila výcvikové prostory  a ti nejpokročilejší psi se zdokonalovali v dohledání specifických pachů ve výšce.

A aby té vody nebylo málo, tak jsme po večeři zaměřili výcvik na vyhledání specifických pachů v místním potoce. Pro nás bylo zajímavé a poučné pozorovat práci psů v dohledání šířícího se  pachu ve vodě.

Po nedělní snídani jsme výcvik ušili na míru potřebám jednotlivých psů. Po obědě se zdálo, že si výcvik prodloužíme až do odpoledne a konečně se vypravíme k vodě, ovšem náhlá vydatná průtrž mračen nám plány opět zhatila a vyhnala nás k domovům. I přes nepřízeň počasí jsme však odjížděli spokojeni s pocitem, že jsme i v tomto počasí udělali pro sebe a  své psí miláčky maximum.

napsal: Pavla Svobodová


Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.