Soutěž Pohár plemen 2019 po roce opět zamířil na Jižní Moravu.

Závod se konal 1.6. 2019 v areálu Boří les. Toto místo bylo zvoleno záměrně, aby vstoupilo do povědomí psovodů, kteří se zabývají  záchranným výcvikem psů. Dalším záměrem bylo přilákat na tuto atraktivní soutěž zástupce médií, sponzorů a firem, které  jsou, nebo budou zainteresováni na výstavbě a postupném budování výcvikového trenažeru Rota-Boří les.

Účast potvrdilo 40 závodníků a tak 14-družstev z celé ČR i zahraničí přijelo poměřit výsledky svých týmů v plošném i sutinovém pátrání a cvicích poslušnosti. Obtížnost byla dána podle intencí  zkoušek 1stupně jak v sutině tak v plošném pátrání.  Sbor rozhodčích ve složení, hlavní výcvikář  SZBK Ms. Vilém Babička, Ms. Zdeněk Čmejrek , Pavel Svoboda a hospitant Pavel Troller.

Pro letošní ročník Jihomoravská brigáda SZBK jako pořadatel, připravila několik novinek. Losování pořadí pro každou disciplínu, udržovalo napětí při čekání na výsledky do poslední chvíle.  Online přenos výsledků zase umožnil fandit fanouškům, kteří nemohli přijet a doprovodný program do večerních hodin sliboval nevšední  zážitek.

Zvukový signál zahájil start první trojice závodníků přesně v 9:30 , současně nastupovali do sutiny, ploch a poslušnosti. V přesně daných intervalech nastupoval tým za týmem celý den a konečně v 15:50 bylo dobojováno. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo Erdelterierů před Německými ohaři a Lousianskými leopardy - gratulujeme. Těšíme se na příští ročník a snad se tam na startu objeví plemena jako Německý ovčák, Belgický Malinois nebo Stafordširský bulteriér.

Poděkování za tuto hezkou soutěž patří našim partnerům    MIJa Autocentrum Subaru,  Jihomoravský kraj, CR net, E-canis,  Button creative, Mera petfood, Stavební firma plus, Caudete, Asolo, Město Brno, Bluesky  service. Ti všichni mají podíl na úspěchu této akce.  V neposlední řadě sboru rozhodčích za korektní a spravedlivé posuzování a všem členům Jihomoravské brigády, členům HZS Brno –Slatina, přátelům a příznivcům výcviku záchranných psů.

Miloš Mazálek

Fotogalerie  k nahlédnutí na stránce závodu www.poharplemen.cz

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.