Zkoušky ZZZ – Kynologický klub Hodonín 12. Května 2019

„Cílem této vstupní zkoušky je prověřit schopnosti předváděného psa v úrovni počátečního výcviku, zda jeho vrozené vlastnosti a nervová soustava budou v dalším výcviku schopny vyšší zátěže v některém ze směrů záchranářského výcviku.“

Zkoušky se konaly dne 12. května 2019 na Kynologickém klubu v Hodoníně. Na zahájení v 8,30 nastoupilo 6 psovodů se svými čtyřnohými parťáky (zástupci plemen NO – německý ovčák, BOC – border kolie, ACD – australský honácký pes, FCR – flat coated retriever, KV – knírač velký, KO – německý krátkosrstý ohař). Po zahájení zkoušek, které provedl Ivan Opluštil spolu s panem rozhodčím Pavlem Svobodou se jelo na první disciplínu – stopy.  Za velmi příznivých klimatických podmínek (téměř bezvětří, noční déšťi) našlapali pomocníci kladeči Jan Klepáč a Radek Polák 300 krokové stopy s jedním předmětem, jedním lomem a osobou na konci stopy na loukách za hřbitovem u Hodonína. Z šesti psů splnilo limit pět s hodnocením přes 40 bodů.

Po přesunu zpět na cvičiště v Hodoníně se rozběhlo posuzování poslušnosti a obratnosti – chůze u nohy, polohy, štěkání na povel, aport, překážky a dlouhodobé odložení. Přezkoušení psi i psovodi zvládli a všichni dosáhli na body přes 70 bodovou hranici.

Po obědové přestávce následovala další série speciálních cviků. Pětice psů bylo  prověřena při průchodu hlučnou skupinou lidí, plápolajícími ohni a přechodem přes nepříjemný materiál. A následovalo prověření kontaktu s cizími lidmi společně s jízdou na vozíku a přímé označení volně ležící osoby. Se speciálními cviky žádný pes neměl problém, tak po sečtení bodů mohl pan rozhodčí konstatovat, že všech pět psů zkoušku ZZZ zvládlo a z toho tři na známku velmi dobře v hodnocení těsně pod 190 bodů a dva známkou dobře. Pan rozhodčí v závěrečném slovu ocenil připravenost psů především při přezkoušení poslušnosti a obratnosti.

Všem úspěšným psovodům gratulujeme.

Za výborně připravené zkoušky patří dík vedoucímu zkoušek Ivanu Opluštilovi, kladečům a figurantům Janu Klepáčovi a Radku Polákovi a dalším pomocníkům Petře Janouškové, Pavle Svobodové a Irence Plchové v kantýně a Tomáši Svobodovi za dokumentaci. A velký dík patří rozhodčímu panu Pavlu Svobodovi, který hodnotil výkon psů přísně, ale spravedlivě. Děkujeme.

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac(at)seznam.cz
tel.: +420 723 105 524

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.