Listopad ve znamení zkoušek

O víkendu 3. - 4. 11. 2018 se ve Vlkoši pořádaly sutinové záchranářské zkoušky – RH – T E, A, B.

Z naší Jihomoravské brigády se na zkoušky přihlásilo pět psovodů. 

Už samotný ranní příjezd  na zkoušky do Vlkoše naznačoval, že to nebude jen tak jednoduché. Po krásném týdnu s teplotami nad 15stupňů jsme se probudili do deštivého, chladného a větrného rána. Nic nás ovšem nemohlo odradit od našeho odhodlání pokusit se o co nejlepší výkon.

Jako první nás čekaly sutinové speciály. Práce našich psů byla vyrovnaná a úspěšná.

Následné poslušnosti se vydařily bez větších nedostatků a tak  si všichni zúčastnění z naší brigády mohli vychutnat pocit malého vítězství z úspěšně vykonaných zkoušek. Miloš Mazálek s Baddym RH-TA, Světlana Karásková se Sárou RH-TA, Jindřiška Nohelová s Chuckym RH-TA, Jara Gál s Kairo RH-TA a Hanka Vymazalová s Cessy RH-TB.  Výkon Hanky Vymazalové v poslušnosti s fenou chodského psa,  byl  rozhodčím oceněn 100 body, protože byl bezchybný a za to sklidila oprávněné gratulace od diváků.

Pan rozhodčí Štibora byl v posuzování ke všem spravedlivý a dokázal nám v klidu a s úsměvem připomenout naše nedostatky.

 Atmosféra při zkouškách byla přátelská a milá. Zázemí s možností odpočinku a zahřátím u krbu v klubovně velmi příjemné. Obrovský dík patří  figurantům, kteří v takovém nepříznivém a chladném počasí vydrželi v úkrytech nemalou chvíli.

    Ve stejném termínu bylo připraveno v Hodoníně školení v poskytování  první pomoci pod vedením zkušeného lektora PhDr. Mgr. Radima Křiváka, BBA. Měli jsme si možnost vyzkoušet resuscitaci, práci s AED, urgentní stavy a v neposlední řadě  ošetření specifických  stavů a outodoor poranění. Školení bylo pojato hlavně prakticky s ukázkou zranění a jejich následným ošetřením. Věříme, že mělo přínos jednak pro naši činnost, tak i pro využití v osobním životě. Tímto všem zúčastněným gratuluji k úspěšnému zakončení a získání certifikátu. Za přípravu a organizaci děkujeme Evě Polákové

Zapsali Eva Poláková, Světlana Karásková, Jindřiška Nohelová

Podpořeno projektem Jihomoravského krajeZákladní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek@jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa
jzona@volny.cz
tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac@seznam.cz
tel.: +420 723 105 527

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.