Pohár města Hluboká nad Vltavou

  

   28. září 2018 v 8.00 nastoupilo 12 účastníků závodu O POHÁR MĚSTA HLUBOKÁ NAD VLTAVOU, aby poměřili své síly a schopnosti v sutinovém vyhledávání podle zkoušky ZZP1. Jihomoravskou brigádu zastupovali dva psovodi: Radek Polák s NO „Dixie“ Mar-Zur a Petra Janoušková s FCR „Berry“ Claretta Fiammante Astro. Už samotné losování pořadí vystihlo zkušenosti jednotlivých členů brigády. Radek nastoupil s pořadovým číslem 3, Petra s číslem 11.

Dixie předvedla velice krásnou poslušnost, kterou pan rozhodčí Zdeněk Čmejrek ohodnotil 94 body. K drobnému zaváhání přišlo na pohyblivých sudech a to ze strany psovoda, kdy nezazněl povel k zastavení. Pár bodů pak nechala Dixie konkurenci na předposlední překážce. Zalehla bohužel ještě vně tunelu. Petra s Berry potvrdily svou závodní nervozitu a poslušnost ukončily se ziskem 83 bodů. Ztráta deseti bodů na „Áčku“ stejně jako snaha o překonání „vysokého žebříku“ se jen tak nezapomene.

1. speciál posuzovali: rozhodčí Lucie Dlouhá, vedoucí sc. Pavel Troller. Speciál probíhal v areálu bývalé cihelny, ve dvoupodlažní budově. Úkryty i počet hledaných osob se po dobu závodu měnily. Na Radka s Dixi připadla varianta dvou osob. První speciál vypracovali za necelých 7 minut z celkového časového limitu (20 min.). Hodnocení SC1 – 116 b.

Berry se speciální část závodu rozhodla vzít plně na sebe a podle toho to i vypadalo. Přes naprostou nezkušenost psovoda dosáhla dvojice velice krásného hodnocení v obou speciálech. 1SC úspěšně ukončily po patnácti minutách s nálezem jedné osoby. Hodnocení SC1 – 65 b.

2. speciál posuzovali: rozhodčí Zděněk Čmejrek, vedoucí sc. Radek Anděl. Pátralo se za plného provozu v dřevařském závodě. Překládání dřeva, jedoucí pila, pohyb zaměstnanců i nákladních aut. To byla pro mnohé závodníky velká zkušenost. Ani tady obě naše dvojice nezaváhaly a dokončily i druhý speciál před časovým limitem. Radek s Dixi – nález jedné osoby – hodnocení: 68 b. Petra s Berry – nález dvou osob – hodnocení: 124 b.

Celkově se Radek a Dixie na svém 1. společném závodě umístili na krásném 2. místě. Petra s Berry obsadily místo 4. Domů si oba členové brigády odváželi splněnou zkoušku ZZP1 ve známce VD.


Vše od zahájení závodu až po vyhlašování výsledků probíhalo ve skvělé náladě a bez sebemenších zádrhelů. Za celý průběh závodu, včetně zajištění nádherného letního počasí, patří Jihočeské brigádě velký dík a poklona.

 Petra Janoušková

   

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek@jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa
jzona@volny.cz
tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Alena Pokorná
alena.pokorna@jmbszbk.info
tel.: +420 723 967 017

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.