Pohár výcvikářů, Pelhřimov – Obalovna

Dne 14. dubna 2018 jsem byl vyslán, abych s Rastym na tomto závodě nasbíral nějaké zkušenosti.

Vyrazili jsme již v pátek, abychom si stihli osahat tamní překážky a mírně nervózní se těšili na následující den, který sliboval ideální počasí a výbornou atmosféru. To se taky hned ráno potvrdilo a kolem desáté hodiny jsme šli jako čtvrtí v pořadí na poslušnosti. Všechny překážky jsme bez problémů zvládli až na jednu, kterou byla vysílačka, respektive bedna. Ta se již předchozí den psům jevila vzhledem k pozadí, před nímž stála, jako prakticky neviditelná. Při přímém vyslání ji neobjevil žádný pes ani  Rasty nebyl výjimkou, i tak výsledek stačil na 86 bodů a vynesl nám malý pohár za nejlepší poslušnosti.

Následně jsme se přesunuli na nedalekou sutinu „Peklo.“ Jedná se o bývalý areál zemědělského statku, lihovaru a obytných budov velikosti cca 100x100 m s uzavřeným dvorem, vše poměrně hustě zarostlé náletovými dřevinami. Ten byl rozdělen podélně na dva speciály, ve kterých se hledalo. Na řadu jsme přišli v 11:20, respektive ve 12:20 na druhý speciál, tedy v době, kdy sluníčko pracovalo na plné obrátky, teploty vyskočily nad dvacet stupňů a voda ze psích misek mizela raketovým tempem. To však Rasty v zápalu boje neřešil a na každou ze sutin nám stačila polovina z časového limitu. V první části se nacházely dvě osoby, zhruba v polovině vymezeného prostoru a pak v úplně poslední místnosti na opačném konci sutiny a druhý speciál ukrýval jednu osobu, také až v zadní části.

Z úst rozhodčích Petra Katreva a Šárky Machové, kteří na závod dohlíželi okem přísným, ale spravedlivým,  jsme slyšeli slova o pěkné práci psa, jeho dobré fyzické připravenosti, pěkném pohybu v terénu a přesném a intenzivním značení úkrytů. Bohužel se zejména psovod, jak už to tak bývá, dopustil několika drobných chyb, ale i tak nám celkový součet z celého dne vynesl v konkurenci dalších osmi týmů krásné druhé místo.

Chtěl bych poděkovat ZBK kraje Vysočina za perfektně zorganizovaný závod, dále všem, kteří nám pomáhají s přípravou na závody a zkoušky a v neposlední řadě i těm, kteří nás na dálku nebo přímo v místě podporovali.

 

 

Ivan Opluštil

 

 

 

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek@jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa
jzona@volny.cz
tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Jan Klepáč
HonzaKlepac@seznam.cz
tel.: +420 723 105 527

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.