Výcvik na Rotě Boří les

První zimní trénink na Rotě 20.1 2018.

Příroda pokrytá sněhem vykouzlila společně s paprsky slunce neuvěřitelně krásnou scenérii. Čistý bílý sníh, nikde žádná stopa, ticho a klid. Nádherné pocity z ranního příjezdu a dobrá nálada všech přítomných přetrvaly celý den. Tak nás přivítala Rota na našem prvním novoročním cvičení.

Honza Klepáč - vedoucí na sutinovém výcviku vybíral úkryty a pozorně sledoval naše snažení. Upozorňoval nás na chyby a radil, jak si máme lépe počínat při prohledávání prostoru a práci se psem.

Petr Kudera nás zase potrápil ovládáním vysílaček a hlášením při hledání. Snad to bylo lepší než minule, kdy dobře se zahlásit při hledání a nálezu byl trošku problém. A to vše pod přísným dozorem Pavla Svobody.

V prvním kole se prohledával delší a větší prostor. Všichni si vedli dobře. Do tréninku byly zařazeny výšky a úkryty ve tmě. Bylo vidět, že si psi výcvik užívají stejně jako jejich páníčci a všechny osoby byly vždy nalezeny bez větších problémů. Část psovodů chtěla místo sutiny trénink ploch, tak se před pauzou šlo ještě hledat do krásného okolí roty.

Pauza na oběd a příjemné popovídání s přáteli nesmělo chybět. Odpoledne se počasí hned několikrát změnilo a tak jsme poznali , jak to na Rotě vypadá za pořádné chumelenice, za deště se sněhem a když vše pokryje čerstvý sníh.

Po přestávce následovalo druhé kolo hledání v sutině s menším počtem hledaných osob. Přesto zase pro každého s něčím novým. Výcvik byl zakončen plošným vyhledání se psy, kterým se už do sutiny nechtělo.

Když se sejde dobrá parta lidí a vyjde počasí, tak z toho nemůže být jiný, než krásný den.

Tentokrát tak trochu s převahou brněnské části brigády. Procházka na závěr udělala tečku za tréninkem a všichni jsme se rozjeli domů.


Krásná práce a krásný den - tak zase někdy na výcviku.
 
Hana

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek@jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa
jzona@volny.cz
tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Alena Pokorná
alena.pokorna@jmbszbk.info
tel.: +420 723 967 017

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.