Letní výcvikové soustředění Spáleniště 7-14.8.2016

Tradičně začátkem srpna se naše brigáda vydala na výcvikový tábor na Spáleništi u Přední Výtoně.  Spolu s našimi členy se tábora zúčastnili členové Jihočeské záchranné brigády. Jelikož se týdenního výcviku zúčastnilo přes 30 psovodů, plně jsme využívali všech možností k výcviku. Naši elévové se seznamovali s pohybem v sutinách a rozmanitostí úkrytů. Skupinka „hastrmánků“, tak nazýváme skupinku věnující se vodním pracím, využila loděnici na Lipně k cvikům na zkoušku ZVP2. Ta je čeká příští rok. Dále byl v připraven 5-ti denní kurz pachových prací cadaver pod vedením p. Sedláka. Pokročilí dokončovali přípravu na páteční zkoušky ZTV2. Pro všechny byl také připraven kurz slaňování pod vedením Ivo Jeřely. Odvážnější slaňovali spolu se psem.

Typické šumavské počasí nám každý den připravilo nová a nová překvapení. Od počátečního sluníčka po mlhu, od přeháňky po  vytrvalý déšť. Psům tyto změny až takové potíže nedělaly, spíše pro psovody to byla zkouška odolnosti.

Program byl tak nabitý, že pět dnů uplynulo jako voda a byl tu pátek a s ním i zkoušky ZTV2. Z naší brigády nastoupili, Petr Kudera, Alena Pokorná a Radek Polák. Petr Kudera a Argem do zkoušky slibně nastoupili. Po poslušnostech se blýskli bodově nejlepším speciálem, bohužel dvě výšky na nočním bylo na ně ještě hodně těžké. Za to Alenka a Radek prolétli zkouškou jako staří harcovníci a s přehledem úspěšně složili obtížnou zkoušku.

Závěrečné vyhodnocení bylo jen potvrzení toho, co všichni účastníci sledovali celý týden. Připravenost a úroveň výcviku každým dnem skokově stoupala. Pochvala připravenosti psů od bývalého svazového výcvikáře p. Sedláka obzvlášť potěší.

Nezbývá než poděkovat Alence Pokorné za zorganizování, vedoucím družstev za rady a tipy. Ivo Jeřelovi za kurz slaňování a v neposlední řadě p. Sedlákovi za kurz pachových prací. A těšíme se na Spáleniště v r.  2017

Napsal Kudy

Podpořeno projektem Jihomoravského kraje

Základní informace

Vedoucí JMB SZBK:  Miloš Mazálek
milos.mazalek(at)jmbszbk.info
tel.: +420 774 505 904

Jednatel JMB SZBK: Jan Zoňa

tel.: +420 603 505 966

Výcvikář JMB SZBK: Radek Polák
Ra.polak@post.cz
tel.: +420 604 500 733

Jihomoravská brigáda SZBK ČR
Mokrá 135,
664 04 Mokrá Horákov

IČO: 70900817

Číslo účtu JmB SZBK :
2055788359 / 0800  Česká spořitelna, a.s.